čtvrtek 24. dubna 2008

Domény, které vlastní společnost Google... čtení na dobrou noc místo počítání oveček


Ale proč mají doménu FroogleSucks.com nebo mariolovespasta.com?

4 komentáře:

Dan Franc řekl(a)...

Moc zajimave, nenapadlo mne nikdy premyslet, jake domenove "assests" firmy jako Google vlastni.... :)

Ten froogle sucks maji mozna proto, aby to nezabral nikdo jiny :)

Dalsi "divne domeny" maji asi proto, neb to ziskali spolecne s akvizicemi dalsich firem, ktere s temi domenami treba meli sve zamery?

MaN řekl(a)...

Jednou jsem četl článek o tom, jak každá dobrá firma musí počítat s tím, že jedna doména nestačí, že je nutno obratem a) registrovat domény s potenciálními překlepy, které se budou směrovat na doménu bez překlepu, b) všechny domény, které jsou nějakou "oplzlou" variantou původního doménového jména a c) a nakonec všechny domény, který by proti nim mohla použít konkurence.
Na základě tohoto článku a předchozího komentáře jsem tedy zkoušel najít, jak a kdo a proč si registroval například www.googler.com a hlehlehle, doména není registrovaná :-)

HB řekl(a)...

Naprosto souhlasim a chapu, ze si Google musi drzet podobne "preklepove" domeny. Dobre si vybavuju jaka byla sitace kdyz na 'wwwseznam.cz' -ano bez tecky- byly prasecinky...

Unknown řekl(a)...

To je tedy dlouhy seznamek. To snad ani neusnu :-)
Ale taky rozumim tomu, ze si drzi podobne domeny...prijde mi to uzitecne i jako uzivateli. Nepochybne ma i duvody k drzeni tech nepodobnych.
Kazdopadne se muzu "tlouct do hlavy ", proc jsem jim nejakou nevyfoukla :-). Uz i kvuli opetovnemu umisteni na nejvyssi pricce nejdrazsich znacek sveta.