pondělí 30. června 2008

Co pro mě (nás) znamená Google

Když si položím otázku, z jakého důvodu jsem si vybral Google jako svojí domovskou stránku a ostatně i základnu veškeré své aktivity na Internetu, mohu s klidem v srdci odpovědět; „protože je pro mě a jistě nejen mě tou nejlepší volbou“. Jsou tu sice možnosti zaregistrovat se na jiné české službě, ale proč bych to vlastně dělal, když mi de facto Google nabízí víc, než jsem schopen využít a přitom české portály mi technicky nedostačují.

Český Internet mi byl před 3 lety neznámým. V době mého počátku s Internetem na základní škole bylo připojení doma drahé. Ze školy jsem tedy navštěvoval Internetové stránky, převážně herního rázu, ale i tehdy jsem se zajímal o techniku a odebíral jsem časopis, jehož jménu si již nevybavuji, ale i tak mě zaujal článek jedné redaktorky, která psala o Google a o obří velikosti její e-mail schránky.

1 GB velikosti jsem bral jako hloupý žert. Zhruba za měsíc jsem se odhodlal napsat svým e-mailem, jenž jsem měl tehdy na Quick.cz. Požádal jsem tedy s velice vstřícným textem paní redaktorku a ona mi skutečně pozvánku zaslala příští den.

Z volného zájmu jsem si tehdy zjistil, že se za Google pozvánky platilo a v některých případech to byly více než desítky Dolarů a milá paní redaktorka mi pozvánku zaslala zdarma a to i když psala, že ji nikomu nepošle v samotném magazínu. Byl jsem nadšen a to byla zhruba první polovina roku 2005. Tehdejší Gmail neměl na boku komunikátor a pozvánek jsem měl jen 5 pak i 10. Později se toto číslo zvyšovalo, ale i tak jsem na jednom svém kamarádovi získal 20 Kč za pozvánku, po které toužil. :-)

Celý Gmail jsem využíval jen základně, protože jsem příliš nerozuměl ovládáni e-mailu, používal jsem jej jen v základním pojmu a až teprve časem jsem pochopil jak celý mechanismus funguje. Když porovnám předešlou verzi s dnešní, základní rysy se vůbec u české verze nezměnily, ač anglická měla vždy samozřejmě navrch.

Později v roce 2006 jsem objevil i další služby Google, které byly takřka neviditelné a dalo se na ně narazit jen díky občasně psaným článkům, nebo z výsledků vyhledávání, což byl můj případ, když jsem narazil ve výsledcích na službu Google AdWords při vyhledávání návodů. Tam jsem našel odkazy na další služby a započala éra mého zájmu o Google, která ostatně trvá dodnes.

  • Napište do komentářů pod článkem Vaše příběhy jak jste začínali s Google!

Žádné komentáře: