pondělí 2. června 2008

Welcome to Czech-O-Slovakia

Update 23.6.: Tak mně za gug to nedovolili, a Zive.cz jo?.... tssssssssss! :) Každopádně pokud vás zajímá interiér kanceláří, který je jinak "podEnDéÁ" (eh?), vizte článeček zde. 

Na své pracovně-detoxikační expedici (dovolené?) v úžasné polské kulturní mecce Krakově jsem navštívil za gug.cz i naše české a slovenské programátory v krakovské vývojové kanceláři - titulek tohoto blog příspěvku vypůjčen z nadpisu na jednom jejich flipchartu.

Kancelář je v evropské Googlovské "tradici" umístěna na naprosto exkluzivní adrese na rohu Florianské a Rynku Glowneho, představte si něco jako roh Václaváku a Příkopů v Praze, Svoboďák v Brně nebo Hutní Osadu v Zastávce u Brna. Poznáte ji podle barevných nálepek na okně a tím, že před ní občas postávají osoby s nazelenalou tváří (googlovský programátor Ján a autor tohoto článku v tomto případě).V noci se náměstí však mění na jeden velký mejdan a před kanceláří se dějí o poznání divnější věci, např.:Uvnitř kanclu panuje naprostý klid na práci a ticho s velkým T.... Nicméně kdo chce, může si zahrát minifotbálek nebo ping-pong (... a v téže místnosti se ovšem také pracovně setkat třeba i se svým technickým vedoucím), případně se vyválet na některém z obřích polštářů, které jsou různě k dispozici a občas je na nich k vidění zahloubaně vypadající osoba s notebookem (aspoň doufám, že nespící...)

Pracovat se dá nicméně i v jiných pozicích, jak nám demonstruje opět Ján, od kterého jsem se přímo na místě naučil i dobrý trik na duální monitory: vezmete dva velké širokoúhláče a nedáte je vedle sebe na šířku, ale na výšku.. Obzvlášť pro psaní kódu se mi to jevilo jako dost užitečné.Jen takto v rychlosti bych shrnul, že kancl je to na naprosto famózním místě a asi by mne to neustále nutilo chodit s notebookem ven - zkusil jsem si, že Googlí wifina dosáhne skoro přes celé náměstí! Uvnitř je na mně až moc velké ticho a taky by mi nejspíš vadila absence oken v části prostor, ale jinak mi to tam přišlo jako příjemné místo.

Žádné komentáře: