pondělí 28. července 2008

Vložení zvukové stopy v YouTube

Při řešení problému s internetem jsem potřeboval mít důkaz ztrátovosti paketů při stahování. Jako video jsem použil snímání obrazovky jedním programem a samozřejmě výsledek nahrál na YouTube. Jelikož se celé video a hlavně malý text po importu na YouTube rozmazal, zvolil jsem dodatečné přidání popisků přímo v YouTube (tzv. Annotations – než přijde česká lokalizace).
Jistě pro vás není novinkou, že YouTube umožňuje dodatečné vkládání popisků, textových bublin či například odkazových rámečků na jiná videa.
Pro mne ovšem novinkou bylo dodatečné ozvučení videa již nahraného na server (tzv. AudioSwap). K dispozici je poměrně rozsáhlá audio knihovna, tříděná dle žánru, skladatele a jednotlivých skladeb. Opravdu, dříve jsem si toho nevšiml.


Shledávám tak tuto funkci zajímavou a vhodnou k užití. Jakou snad jedinou nevýhodu bych viděl absenci korekce audia vzhledem k délce videa. Je proto nutné vybrat takovou skladbu, která bude vyhovovat i svou délkou.
Samozřejmě je i dále co zlepšovat – například: hudba podle filmových žánrů a kombinování skladeb, ale to už bychom chtěli mnoho.
Níže se můžete podívat, jak se mi podařilo dodatečně ozvučit jinak dříve ještě nudnější video (audio skladba nese název "Ghost ]I[" - jiná se bohužel podle mého názoru nehodila k tématu videa).Z nějakého důvodu se zde v blogu ovšem nezobrazují popisky umístěné ve videu, pokud si budete chtít prohlédnout "originál", můžete tak činit zde: http://www.youtube.com/watch?v=dU9O_UVnMz8

Žádné komentáře: