středa 1. dubna 2009

Gmail dnes slaví 5 narozeniny a přichystal dárek

Gmail je internetový freemail, který byl spuštěn 1. dubna 2004. Dnes tedy slaví 5 narozeniny a k tomuto výročí si připravil speciální dárek pro mnoho uživatelů.

Minulý rok byla v angličtině spuštěna funkce pro Gmail s názvem Gmail labs. Nyní je funkce zpřístupněna pro nových 49 jazyků: bengálština, bulharština, katalánština, čeština, dánština, holandština, estonština, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, chorvatština, maďarština, islandština, indonéština, italština, japonština, korejština, litevština, lotyština, malajština, norština, polština, portugalština, rumunština, ruština, srbština, čínština, slovenština, slovinština, španělština, švédština, thajština, turečtina, ukrajinština a vietnamština.

V Gmailu tuto funkci naleznete v Nastavení po záložkou Laboratoř nebo, prozatím, v horní navigační liště.

Gmail labs (laboratoř) má za úkol dodávat a testovat nové nebo specifické funkce Gmailu. například zde naleznete funkci Offline, která Vám zpřístupní maily bez připojení k internetu. Zajímavou a docela užitečnou funkcí je Vrátit zpět odeslání, která Vám do pěti sekund po odeslání emailu, umožní jej zrušit.
Pokus si s přáteli posíláte odkazy na různé sdíliště obrázků nebo videí, pomohou Vám funkce Náhledy, které jsou dostupné pro služby Youtube, Picasa, Flicker nebo Yelp. Funkce Gesta myší, Vám umožní přesouvat se na další maily podržením pravého tlačítka myši a tahem jedním směrem. je tu několik funkcí, které Vám pomohou přeorganizovat vzhled jako například posunutí panelů na pravou stranu aj. Můžete si také zapnout Náhodný podpis a při odeslání bude k mailu připojen jeden z podpisů, které předem zadáte. K podpisu si můžete také nechat přidat přibližné umístění, odkud jste mail odeslali.
Funkcí je mnoho a bude jich postupně přibývat
, takže si jistě některou vyberete.
(Zdroj obrázku: Gmail screenshot)

Žádné komentáře: