pátek 22. května 2009

Sociálnější Google Reader

"What's popular", iGoogle gadget, který byl spuštěn minulý měsíc jako jednoduchý způsob nalezení zajímavých webových stránek, byl vylepšen tak, že nyní můžete automaticky přidat sdílené položky z Google Readeru.
Nastavení je defaultně zakázáno, ale je možná jej povolit na nové stránce s nastavením, Settings, kde stačí dát Yes u položky "Import my shared items from Google Reader" (Importovat mé sdílené položky z Google Readeru).


(Zdroj: Google Operating System)

Tento gadget zahrnuje stránky z mnoha různých zdrojů: vložené uživateli, populární příspěvky z Google Readeru a populární videa z YouTube. U každé stránky můžete ohodnotit šipkou nahoru nebo dolů, stejně jako na Digg, Reddit nebo Yahoo Buzz.


(Zdroj: Google Operating System)


Gadget si můžete přidat na svou personalizovanou domovskou stránku iGoogle nebo můžete také jej nají na této stránce. "What's popular" v současnosti využívá pouze méně než 17 tisíc uživatelů, což je možná způsobené tím, že Google tento gadget ještě oficiálně nespustil.
Google Reader má obrovské množství dat, na které bylo nějak upozorněno (Položky s hvězdičkou, Sdílené položky, stránky, kteréjsou čtené nebo přeposlané emailem), ale stále nejsou využity pro doporučování uživatelů, možná pouze vyjma zdroje "What's cool in Google Reader."

Žádné komentáře: